Často kladené otázky

Áno, je možné mať lekcie aj osobne. Kanceláriu mám v centre Bratislavy.

Na lekcie potrebuješ v prvom rade motiváciu a chuť sa učiť. Okrem toho na online lekcie potrebuješ (ideálne) počítač, stabilný internet a webkameru. Na osobné lekcie sa Ti zíjde zošit na poznámky. Zvyšok nechaj na mne! 

Áno, nových študentov stále beriem!  Napísať mi môžeš buď priamo na stránke cez prihlášku alebo na email amalo.taliancina@gmail.com. Budem sa tešiť!

Na lekciách používam google dokumenty, do ktorých pridávam všetok materiál, ktorý na hodine používame. Takže počas hodiny si spoločne vytvoríme „virtuálny zošit“. Všetko je potom na jednom mieste, študent aj ja k tomu máme kedykoľvek prístup a študent sa počas lekcie môže sústrediť iba na jazyk, pretože všetko dôležité zapisujem. Každý študent má tiež vlastný priečinok na google disku, kde pridávam materiál v PDF forme a je možné si ho vytlačiť dopredu. 
Čo sa týka platformy, uprednostňujem Google Meet

Najväčšia výhoda individuálnych lekcií je v tom, že študent si sám určí tempo, ktorým postupujeme a tiež zameranie hodín. Tým pádom sú lekcie spravené na mieru podľa potrieb a napreduje sa oveľa rýchlejšie ako v skupinke.

Každú lekciu začíname krátkym rozprávaním o bežných veciach. Pýtam sa študentov napríklad ako sa majú, čo majú nové alebo čo im robí radosť. Následne buď preberáme novú gramatiku, čítame články, opakujeme alebo sa rozprávame. Záleží od každého študenta čo práve potrebuje.

Pokiaľ zrušíš lekciu menej ako 24 hodín pred lekciou, ráta sa ako odučená bez možnosti náhrady. Pokiaľ mi dáš vedieť viac ako 24 hodín dopredu, sú dve možnosti, ako si lekciu nahradiť. V prípade iných voľných termínov je možné si lekciu nahradiť v nasledujúcich 7 dňoch, alebo ti zašlem materiály na samoštúdium, tzv. e-lekciu. Takže aj keď sa ti práve nehodí mať lekciu, vďaka e-lekciám môžeš stále napredovať. V prípade choroby či dovolenky je možnosť individuálnej dohody.

Na lekciách preberáme všetko spoločne. Či už sa jedná o gramatiku, novú slovnú zásobu alebo akékoľvek iné aspekty jazyka. Doma si potom už iba opakuješ a vypracovávaš zadané domáce úlohy. 

Naopak v Mentoringu pracuješ predovšetkým sám/sama. Každý týždeň si prejdeš materiály, ktoré ti zadám, vypracuješ si úlohy či online klikačky a na spoločných konverzáciach si už len prejdeme nejasnosti a nové veci dáme do praxe

Najlepšie to zistíš tak, že to vyskúšaš. 😊 Prvý týždeň mentoringu sa platí samostatne, aby si mal/a možnosť si vyskúšať, či je to naozaj to, čo očakávaš. Až po tomto prvom týždni sa dohodneme, či v spolupráci budeme pokračovať alebo uprednostňuješ iný typ lekcií. 

To záleží na tebe a ako veľmi sa budeš taliančine venovať aj mimo našich lekcií. Môžu to byť mesiace ale aj roky. 🙂